خورشید به آسمان سلام می کند

مدینه از عطر گل های بهشتی آکنده شده است. فرشتگان از آسمان هفتم سبد سبد عشق می ریزند و پیامبر مهربانی ها لبخند زنان و پر غرور، ایستاده نظاره گر این

جشن با شکوه است. از عمق تاریخ و از دل مدینه، عطر گل های بهشتی به مشام جان ها می رسد.  مرد، بالا بلند و سپید پوش بر آستان قلب ها ایستاده است و زن با عصمتی الهی نگاه به کلام رسول خدا دارد.  هرم نفس های گرم پیامبر، شهر را به وجد آورده است. لبان مبارکش آیات حق را بیان می کند و امر پروردگار را جاری. مرد به همسری زن در می آورد، و زن را به همسری مرد تزویج می کند. کبوتران به پرواز در می آیند و قناری ها و مرغان آسمانی به چهچه در می آیند. خورشید از چشمان مرد طلوع می کند و در چشمهای زن به پرواز در می آید. بذر کرامت در دلهایشان کاشته می شود تا در جاده زمان به حرکت در آید و رشد کند. کودکان سیب نگاهشان را می چینند و سالخوردگان عطر حضورشان را استشمام می کنند. نوای دف و شادی همه جا شنیده می شود.  ذکر "مبارک باد " از لب پیر و جوان شنیده می شود و ماه و خورشید رقص کنان به سماع در می آیند. ستاره گان چشمک می زنند و چکاوکها ترانه ای نو سر می دهند.

پیامبر، به عابران شاخه های نور هدیه می دهد. همان شاخه هایی که از جای جای قدوم مرد و زن می روید و باغ سبز زندگی را تشکیل می دهد.

***
مرد کوه است. استوار و آرام. بی همتا و بی بدیل.  زن دریاست. زلال و صاف. گوهر عصمت و عفاف با او معنا گرفته است و پاکدامنی از قامت او بالا می رود. زن اسمی آسمانی دارد. "فاطمه". و "امیر" میزبان او در خانه ای کوچک، اما بزرگ به وسعت اقیانوس است. هیچ آفریده ای تاب برابری و همسری ایشان را ندارد. دو تنهای بی همتا در قلب زمین.

زن بانویی ست از نسل توحید و تقوا. مرد امیری ست از جنس امیران و پارسایان و دلیران. خدا تقدیر عاشقانه اش را در تزویج این دو بی همتا قرار داد و این دو دریا را، اقیانوسی بی کران نمود. «مَرَجَ الْبَحْرَیْنِ یَلْتَقِیانِ... یَخْرُجُ مِنْهُمَا اللّؤْلُؤُ وَ الْمَرْجانُ...». (الرحمان: 19 و 22)

زهرا (س) عروس مقدسی ست که فرشتگان دامن عصمتش را در شب زفاف در دست گرفتند و از ورای معجزه سپیده گون، پرتو آفتاب رخساره اش  تا دورترین نقطه عالم دیده می شود.

علی (ع) امیر و ولی و امام امتی خواهد شد که جز تمسک به او و به فرزندان او، راه ها به کج راهه کشیده می شود و درب های آسمان بسته.

اینک ، این دو روح بلند پرواز بهشتی، در خاک به هم می پیوندند تا آغاز گر زندگانی ولایت باشند و از شجره طیبه وصالشان، شاخساران محکم و منور نور در جهان به ثمره بنشیند.

سالروز ازدواج آسمانی شان، مبارک

+

منتشر شده در روزنامه خورشید به مناسبت سالروز پیوند حضرت امیر (ع) و حضرت زهرا (س)

 

/ 4 نظر / 17 بازدید
مهدی آخرتی

تلاقی تو و آیینه بی نهایت هاست هنوز گم شده در این میان ، نشانه ی ماه

مهدی آخرتی

سلام دعوتید به پست های من وبابت کامنت قبلی عذر خواهم اشتباه کپی شد

روح الله احمدی/ بلبل

سلام بعضی ها هستند که بی سر و صدا می نویسند من هم بی سر و صدا می خوانمشان این کامنت رو گذاشتم که بدونی نوشته هات رو میخونم شاد باشی