از کوچه صدای دف می‌آید

سالروز ازدواج حضرت زهرا و حضرت علی

مدینه از عطر گل‌های بهشتی آکنده شده است. فرشتگان از آسمان هفتم سبد سبد عشق می‌ریزند و پیامبر مهربانی‌ها لبخند زنان و پر غرور، ایستاده نظاره‌گر این جشن با شکوه است. از عمق تاریخ و از دل مدینه، عطر گل‌های بهشتی به مشام جان‌ها می‌رسد.  مرد، بالا بلند و سپیدپوش بر آستان قلب‌ها ایستاده است و زن با عصمتی الهی نگاه به کلام رسول خدا دارد.  هُرم نفس‌های گرم پیامبر، شهر را به وجد آورده است. لبان مبارکش آیات حق را بیان می‌کند و امر پروردگار را جاری. مرد را به همسری زن در می‌آورد، و زن را به همسری مرد تزویج می‌کند. کبوتران به پرواز درمی‌آیند و قناری‌ها و مرغان آسمانی چهچه سر می‌دهند. خورشید از چشمان مرد طلوع می‌کند و در چشم های زن به پرواز در می‌آید. بذر کرامت در دل‌هایشان کاشته می‌شود تا در جاده زمان به حرکت در آید و رشد کند. کودکان سیب نگاهشان را می‌چینند و سالخوردگان عطر حضورشان را استشمام می‌کنند. نوای دف و شادی همه جا شنیده می‌شود.  ذکر «مبارک باد» از لب پیر و جوان شنیده می‌شود و ماه و خورشید رقص‌کنان به سماع درمی‌آیند. ستاره گان چشمک می‌زنند و چکاوک‌ها ترانه‌ای نو سر می‌دهند.

پیامبر، به عابران شاخه‌های نور هدیه می‌دهد. همان شاخه‌هایی که از جای‌جای قدوم مرد و زن می‌روید و باغ سبز زندگی را تشکیل می‌دهد.

***

مرد کوه است. استوار و آرام. بی‌همتا و بی‌بدیل.  زن دریاست. زلال و صاف. گوهر عصمت و عفاف با او معنا گرفته است و پاکدامنی از قامت او بالا می‌رود. زن اسمی آسمانی دارد. «فاطمه» و «امیر» میزبان او در خانه‌ای کوچک، اما بزرگ به وسعت اقیانوس است. هیچ آفریده‌ای تاب برابری و همسری ایشان را ندارد. دو تنهای بی‌همتا در قلب زمین.

زن بانویی است از نسل توحید و تقوا. مرد امیری است از جنس امیران و پارسایان و دلیران. خدا تقدیر عاشقانه‌اش را در تزویج این دو بی‌همتا قرار داد و این دو دریا را، اقیانوسی بیکران نمود. «مَرَجَ الْبَحْرَیْنِ یَلْتَقِیانِ... یَخْرُجُ مِنْهُمَا اللّؤْلُؤُ وَ الْمَرْجانُ...». (الرحمان: 19 و 22)

زهرا (س) عروس مقدسی ست که فرشتگان دامن عصمتش را در شب زفاف در دست گرفتند و از ورای معجزه سپیده‌گون، پرتو آفتاب رخساره‌اش تا دورترین نقطه عالم دیده می‌شود.

علی (ع) امیر و ولی و امام امتی خواهد شد که جز تمسک به او و به فرزندان او، راه‌ها به کج‌راهه کشیده می‌شود و درب‌های آسمان بسته.

اینک ، این دو روح بلند پرواز بهشتی، در خاک به هم می‌پیوندند تا آغاز گر زندگانی ولایت باشند و از شجره طیبه وصالشان، شاخساران محکم و منور نور در جهان به ثمره بنشیند.

سالروز ازدواج آسمانی‌شان، مبارک

/ 4 نظر / 26 بازدید
ورامین نامه

سلام وقت بخیر وبلاگ خوبی داری خوشحال میشم به سایت ما هم سری بزنی هم تو وبلاگت لینکش کنی تا دیگران بیشتر با شهر ما آشنا بشن هم توش عضو بشی و از امکاناتش استفاده کنی

انشالله شما هم این دو بزرگوار رو الگوی خودتون قرار بدین ویک زندگی ثابت و خوب تشکیل بدین و...

علی دهقان بهابادی

سلام دوست عزیز وبلاک خیلی زیبایی داری اگر دوست داری با هزینه خیلی کم صاحب یک سایت واقعی شوی فقط یکبار به سایت من یه سری بزن منتظر ورودت به جمع دوستان طراحی سایت ها هستم www.sitha.ir موفق و پیروز باشی

monaz

salam azizam khaste nabashi web bahali dari golam mamnun misham be shabake ejtemae va doostyabi ma ham sar bezani va ozv beshi onja mitunim kheyli rahat ba ham chat konim mamnun golam