قافله عشق

به احترام شهيد کربلا تا اربعين از اين قالب استفاده خواهد شد.

یا محبوب<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

سلام،  هنوز حال مساعدی ندارم و به همین خاطر از خودم چیزی نمینویسم و مطلبی از شهید آوینی را در ذیل برای شما می آورم:

 

.... و اینچنین بود که آن هجرت عظیم در راه حق آغاز شد و قافله عشق روی به راه نهاد. آری آن قافله،  قافله عشق است و این راه، راهی فرا خور هر مهاجر در همه تاریخ. هجرت مقدمه جهاد است و مردان حق را هرگز سزاوار نیست که راهی جز این، در پیش گیرند، مردان حق را سزاوار نیست که سر و سامان اختیار کنند و دل به حیات دنیا خوش دارند آنگاه که حق در زمین مغفول است و جهال و فساق و قداره بندها بر آن حکومت می رانند.

قافله عشق در سفر تاریخ است و این تفسیری است بر آنچه فرموده اند: کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا…. این سخنی است که پشت شیطان را می لرزاند و یاران حق را به فیضان دایم رحمت او امیدوار می سازد.

یاران این قافله، قافله عشق است و این راه که به سرزمین طف در کرانه فرات می رسد، راه تاریخ است و هر بامداد این بانگ از آسمان می رسد که :

الرحیل، الرحیل….

یاران! شتاب کنید که زمین نه جای ماندن، که گذرگاه است…. گذر از نفس به سوی رضوان حق. هیچ شنیده ای که کسی در گذرگاه رحل افامت بیفکند؟…. و مرگ نیز در اینجا همان همه به تو نزدیک است که در کربلا. و کدام انیسی از مرگ شایسته تر؟  که اگر دهر بخواهد که با کسی وفا کند و او را از مرگ معاف دارد، حسین که از من و تو شایسته تر است. الرحیل، الرحیل، یاران شتاب کنید.

عقل می گوید بمان و عشق می گوید برو، و این هر دو، عقل و عشق را، خداوند آفریده است تا وجود انسان در حیرت میان عقل و عشق معنا شود.

اماما مرا نیز با تو سخنی است که اگر اذن می دهی بگویم. من در صحرای کربلا نبودم و اکنون هزار و سیصد و چهل و چند سال از آن روز گذشته است، اما مگر نه اینکه آن صحرا بادیه هول ابتلایات است و هیچکس را تا به بلای کربلا نیازموده اند از دنیا نخواهند برد؟ آنان را که این لیاقت نیست رها کرده ام، مرادم آن کسانند که  یا لیتنا کنا معکم  گفته اند. پس بگذار مرا که در جمع اصحاب تو بنشینم و سر در گریبان گریه فرو کنم.

ماندن در صف اصحاب عاشورایی امام عشق تنها با یقین مطلق ممکن است …. و ای دل! .... تو را نیز از این سنت لا یتغیر خلقت گریزی نیست. نپندار که تنها عاشوراییان را بدان بلا آزموده اند و لا غیر… صحرای بلا به وسعت همه تاریخ است.

 

اما دوستان خوبم از تمام شما یه در خواستی دارم که امیدوارم بی پاسخش نگذارید و اون اینه که این روزا اصلا حال خوبی ندارم و حالم بسیار بده ...17.gif17.gif...از همتون می خوام برام دعا کنید و رومو زمین نندازید و برا سلامتیم از حضرت محبوب شفاعت بگیرید.

 قربون همتون برم که با صفا و با معرفتید. دست همه شما رو می بوسم....10.gif11.gif03.gif

 

بهتره که برای ظهور یه انسان کامل نیز که در چاه غیبت فرو رفته دعا کنیم:

 

 

اللهم عجل لولیک الفرج

آمین

 07.gif07.gif07.gif07.gif07.gif

/ 7 نظر / 6 بازدید
roya

سلام غير از سکوت واژه بهتری سراغ ندارم ممنون بهم سر زدی

گیتار و شعر

سلام! دلتنگيهايت را باد ترانه ای می خواند...!به ما هم سری بزن دوست جديد!!

paria

سلام مهدی جان. آنچه که در بلاگ من نوشتی قابل بحثه من نميگم که شما خدايی ناکرده به سارا يا شخص خاصی توهين کرديد بلکه گفتم من برای سارا ارزش خاصی قائلم اگر سوء تفاهم شد معذرت ميخوام اما راجع به اينکه گفتيد مواظب باش توی امتحان رد نشی. امتحان دو جنبه داره من سعی ميکنم به خودم عقايدم رو بشناسونم و اگر هم باختم خوب می فهمم که من فقط مدعی بودم چون طبلی پوچ و مسلمانی طبل وار همون بهتر که نباشه مرسی و موفق باشی من با پيشنهادت موافقم اما بايد ببينيم سارا در رابطه با اتاق چت چی ميگه.

sara

سلام آپ ديتيدم سر بزن!!!

sara

سلام. پاسختان را نوشته ام. مايل بوديد بخوانيد.

zakhoo

سلام موفق باشی منچند سال ژيش محرم برای انجام کاری به بوشهر سفر کرده بودم واقعاُ زیبا بود مثل وبلاگت

zakhoo

سلام مهدی جان ممنون که به من سر زدی در مورد لينک هم خوشحال می شم اميد وارم موفق باشی من هم لينک شما رو تو zakhooمی گذارم.